Vyhledávání

Nalezeno: 35 výsledků

Pomoc obci

Hasiči každý rok pořádají již tradiční Hasičský ples.

Mezi další tradiční akce patří i Hasičský výlet, kdy naši členové, spoluobčané a i lidé z okolních vesnic zavítají na 2-3 místa mimo náš region.

Členové sboru

Sbor dobrovolných hasičů Bystřice má nyní 70 členů.

Hasičské desatero

1.   Nehledej v dobrovolném sboru hasičském ni zisku, ni slávy, nýbrž jen povinnosti bratrské pomoci v neštěstí.

Z historie

Sbor dobrovolných hasičů Bystřice

Nejstarším spolkem v naší obci jest sbor hasičský, který byl založen v r. 1889 obecním zastupitelstvem a zásluhou řídícího učitele Jana Laušmana, Morice Fišery, Václava Havla a starosty Václava Honyse.

O sboru

Od roku 2017 nás sbor reprezentuje sportovní družstvo mužů. Jsou pravidelnými účastníky místní okresní pohárové soutěže, kterou již několikrát celou vyhráli. Mimo to se pravidelně zúčastňují i lig v okolí Turnova a Liberce. I zde se našemu týmu daří. Pravidelně se tam umísťují na stupních vítězů a dělají tak dobré jméno nejen našemu sboru, ale i naší vesnici. O jejich kvalitách vypovídá i to, že v loňském roce vyhráli krajské kolo v požárním útoku a poprvé v historii sboru postoupili na Mistrovství České republiky.

Soutěže

Družstvo mužů je pravidelným účastníkem místní okresní pohárové soutěže, kterou již několikrát celou vyhráli. Mimo to se pravidelně zúčastňují i lig v okolí Turnova a Liberce. I zde se našemu týmu daří. O jejich kvalitách vypovídá i to, že v loňském roce vyhráli krajské kolo v požárním útoku a poprvé v historii sboru postoupili na Mistrovství České republiky.

OSH Vidochov

Dnes se obě družstva zúčastnila 3. kola OSH ve Vidochově.

Kluci moc štěstí neměli a umístili se na 5. místě.

OSH Bystřice

Dnes jsme pořádali další kolo OSH Jičín. Celkem se soutěže zúčastnilo 11 družstev.

V kategorii mužů vyhráli kluci z Valdic A, na druhém místě se umístilo domácí družstvo mužů, a stupně vítězů uzavřeli muži z Valdic B.